EFOP-413-00175

A Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskolák és Gimnázium infrastrukturális fejlesztése

EFOP-4.1.3-17-2017-00175

Turi Katalin
turi.katalin@pte.hu

Csuport Marianna
06-30-427 0423
7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1/B.
csuport.marianna@pte.hu

150 000 000 Ft

2017.11.01.-2018.10.31

ERFA

A projekt elsődleges célja olyan infrastrukturális környezet megteremtése, amely alkalmassá teszi az intézményt arra, hogy az eddig is magas szinten alkalmazott módszereinket a köznevelés céljainak megfelelően újabb  területekkel bővítsük, valamint  a létrehozott tanulási környezet  lehetővé tegye számunkra ezen módszerek, eljárások széleskörű disszeminációját a hozzánk kapcsolódó intézmények pedagógusai és a pedagógusképzésben résztvevő tanárjelöltek számára.

Intézményünk a projektben elsősorban a tehetségfejlesztéshez szükséges feltételek, terek, eszközök megújítását kívánja elvégezni, ezzel segítve széleskörű tudásmegosztó tevékenységünket.

Céljaink az oktatás minőségének, méltányosságának megvalósításához szükséges fejlesztésekhez kapcsolódnak. Ezek:

• az IKT tantermek kialakításával olyan többfunkciós terek létrehozása 3 feladatellátási helyen, amelyek valamennyi tantárgy korszerű, digitális oktatását támogatják
  • a 21. századi követelményekhez igazodó korszerű informatikai hálózat kialakítása, mely megfelel a digitális oktatás elvárásainak
  • a kialakítandó hálózat biztonságos működését nem veszélyeztető szigetelési, tető felújítási munkák elvégzése.

Gyakorlóiskola lévén a fenti célokkal a hallgatói képzés minőségi színvonalának emeléséhez is hozzá kíván járulni projektünk.