EFOP-1.10.2-17-2017-00025

149 979 250 Ft

2018.04.01. - 2019.12.31.

ESZA

A projekt pályázatban rögzített célja:

„Olyan egészségügyi humánerőforrás fejlesztés, amely által csökkenthetőek az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférésben mutatkozó egyenlőtlenségek, csökken az egészségügyben a betöltetlen álláshelyek száma, valamint javulnak az egészségügyben a munkaerő megtartását szolgáló munkakörülmények és feltételek, valamint a lakosság számára nyújtott ellátások minősége és hatékonysága.”
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja elsődlegesen a Sürgősségi Betegellátó Osztály, valamint az egynapos ellátásokat végző egyes operatív szakmák – sebészet, érsebészet, traumatológia, fül-orr-gégészet - szakdolgozói munkaerőhiányát kívánja csökkenteni a projekt keretében.

A projekt pályázatban rögzített tartalma: hiányszakmák fejlesztése, 17 fő felvétele az alábbi szervezeti egységekbe

SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÓ OSZTÁLY (SBO):
6 fő ápoló, 1 fő beteghordó/betegkísérő

EGYNAPOS SEBÉSZETI ÁLLÁTÁST BIZTOSÍTÓ EGYSÉGEK:
PTE KK AITI: 1 fő aneszteziológus szakorvos
PTE KK Sebészeti Klinika: 2 fő ápoló, 1 fő műtéti szakasszisztens, 1 fő műtőssegéd
PTE KK Érsebészeti Klinika: 2 fő ápoló, 1 fő orvosírnok
PTE KK Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika: 1 fő műtéti szakasszisztens
PTE KK Traumatológiai Klinika: 1 fő ápoló

A támogatott projektidőszak a hatályos Támogatási Szerződés szerint 2019. december 31-ig tart, az azon belüli időszakra kapjuk a felvételre kerülő új szakdolgozók bértámogatását.

Fenntartási időszak: Pályázatbeli vállalásunk, hogy az elvárt 5 éves fenntartási időszakon belül a támogatási időszakkal megegyező időszakon keresztül a projektzárás időpontja után is a projektbeli felvétellel megegyező feltételekkel foglalkoztatjuk a felvételre került új dolgozókat.